Czy naprawa samochodu zawsze musi być kosztowna?

Naprawa samochodu często bywa kosztowna. Koszty umieją być szczególnie wysokie przy zakupie oryginalnych części do doborowych marek. Na szczęście co poniektóre elementy jak kompresor mercedes, miech bmw lub sprężarka audi, są możliwe do zregenerowania, co znacznie obniża cenę remontu.
Regeneracja kompresorów
Choć najłatwiejszy sposób remontu uszkodzonego pojazdu to zamiana pojedynczych elementów na nowe, to nie jest to drobny wydatek. Nie każdy ma prawo sobie wobec tego na to zezwolić, właśnie dlatego wiele części samochodowych jak kompresory, są możliwe do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze kilka solidnych lat. Na przykład miechy, jakie jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, działają na zasadzie poduszki pneumatycznej. Wobec tego znaczącym szczegółem takiego zawieszenia jest kompresor, nazwany również sprężarką. Kompresor pobiera powietrze z atmosfery oraz sprężając je do nawet 20 barów, daje możliwość regulacji prześwitu zawieszenia przez zmianę ilości powietrza w układzie. Jest to nowoczesne i wspaniałe rozwiązanie w elitarnych pojazdach, ale niestety jego naprawa jest droga.
Z jakiej przyczyny nie należy zwlekać z remontem samochodu?
Odwlekanie naprawy samochodu na w następnej kolejności choćby ze względu na brak środków to nadzwyczaj zły pomysł. Nie dosyć, że niesprawny pojazd stanowi niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierującego, przechodniów i innych członków ruchu drogowego, to popsuty detal przyczynia się niejednokrotnie do szybszego zużywania lub uszkodzenia innych detalów. Ta zależność dotyczy choćby miechów, jakie bywają nieszczelne. Jeżeli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do zupełnego zniszczenia kompresora. Kiedy któryś z miechów jest popsuty, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zmuszony pracować cały czas, ażeby utrzymać stosowną ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Nim wobec tego ktoś zdecyduje kierować się niesprawny pojazd, ma obowiązek poprawnie przemyśleć, jakie są w stanie być tego efekty. Co poniektóre z firm przyjmują uszkodzone szczegóły do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, ażeby uniknąć długiego wyczekiwania na części, dają zregenerowany już element od innego takiego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *