Film o wielkim polskim podróżniku – Projekt Biały Jaguar

Obce sławicie, własnego nie znacie – słowa te nadal są niezwykle aktualne. Chociaż większa część z nas zna i respektuje sobie pasjonujące historie Robinsona Crusoe, to polska seria powieści o zuchwałym podróżniku, Johnie Bobrze, zostaje w obszernej mierze niezauważona. „Wyspa Robinsona”, a po pewnym czasie jej kontynuacje, inaczej „Orinoko” i „Biały Jaguar” autorstwa Arkadego Fiedlera, popularnego reportażystę, przyrodnika i epika. Nie jest to powieść historyczna, jednakże kreacja Johna Bobra oparta jest na pewnych asumptach, a mianowicie drewnianej łodzi z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” odnalezionej na wyspie Coche.

Czy ekranizacja „Wyspy Robinsona” jest realna?

Tak ciekawa seria powieści kategorycznie zasługuje na ekranizację – ma ona kolosalny potencjał również pod względem kulturowym, jak i handlowym. Błyskotliwe przygody Johna Bobra to materiał, jaki nienagannie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc porywającą prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć obserwatorom niezapomnianych wrażeń, wzbudzając zachwyt oraz przenosząc w świat równikowych wysp. Morał nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie dużym sukcesem?

Fikcja jest tym, co zezwala zapomnieć o mało intrygującej normalności, pracy, szkole oraz innych zadaniach, przenosząc się do świata pełnego historii. Jest to kompletnie inny świat, jaki można zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji oraz zaskakująco autentyczne, jak na produkcję przygodową, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu widowni. Projekt Biały Jaguar sprawia, że adaptacja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej realna. Należałoby wobec tego zaintrygować się tym ogromnie atrakcyjnym projektem, który bez wątpienia okaże się przebojem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Niesamowita historia Johna Bobra – naszego lokalnego Robinsona Crusoe!

Wspaniałe podróże Johna Bobra bez negowania dostarczą widowni co niemiara doborowej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając zupełnie nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o dzielnym oraz niestrudzonym poszukiwaczu przygód, przedstawiająca barwny świat tubylców i ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Zmagania z dziką naturą, agresywni Indianie oraz poławiacze pereł – będzie to pełna życia opowieść, jaka pobudza fantazję.
Warto oznaczyć, iż kreacja Johna Bobra jest jedynie luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Pomimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych regionach, właśnie dlatego warto przenieść się w świat wyobraźni i przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Adaptacja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie oryginalną widownie i zwiększy jego popularność, lecz również przedstawi tę opowieść starym wielbicielom w odkrywczej formie.

Zobacz więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar