Jak wybrać depilator?

Depilatory stają się coraz to bardziej legendarne wśród artykułów do higieny i pielęgnacji. Zapewniają one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach znajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze technologie i śmiałe rozwiązania. Jakim sposobem dokonać wyboru stosownego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić uwagę? Na te zapytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są rodzaje depilatorów?

Na rynku możemy odnaleźć parę rodzajów depilatorów. Różnią się one pomiędzy sobą mechanizmem działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w najwyższym stopniu znane, gdyż są osiągalne w punktach sprzedaży już od dłuższego czasu. Ich mechanizm zwykle oparty jest na płytach lub też pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – w czasie jej obrotu, otwierają się i zamykają, przez co mogą chwytać włoski. Depilator świetlny wyekwipowany jest w lampę, jakiej funkcją jest naświetlenie danego miejsca na skórze. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei absorbowane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. To naturalnie dzięki temu zapobiegamy powtórnemu wzrostowi włosa. Ostatni rodzaj, inaczej depilator laserowy, działa na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – czyli brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może pozostać całkowicie zniszczona bądź też także uszkodzona.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając depilator świetlny?

To, co należałoby wziąć pod szczególną uwagę podczas zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, bo każdy z nas ma inną odporność na ból – nadmiernie duża moc urządzenia ma prawo wywoływać dyskomfort. Należałoby mieć na uwadze, że moc zawsze należy przystosować do depilowanego miejsca – skóra pod pachami jest sporo bardziej czuła aniżeli ta na nogach. Nie bez znaczenia jest również dopasowanie tego parametru do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, mają akcesoryjną funkcję, którą jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Wybór depilatora laserowego nie jest prostym zadaniem. Poszczególne modele różnią się między sobą nie wyłącznie ceną, ale też mocą sprzętu i pomocnymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest bardzo istotny. Odnajdziemy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo bądź też akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych wymogów, gdyż każde z tych rozwiązań ma swoje walory oraz minusy.
Ważne są także funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Odszukamy m.in. aplikacje do planowania depilacji bądź też czujnik rozpoznawania typu skóry.
Nie bez znaczenia jest też ilość trybów pracy oraz regulacja mocy działania. Żeby depilacja była skutecznie oraz bez problemu sfinalizowana na przeróżnych obszarach ciała ludzkiego, poprawnie jest dopasować możliwości depilatora. Co poniektóre modele posiadają pomocnicze głowice bądź też nasadki – to właśnie dzięki nim depilacja punktów wrażliwych odbędzie się bez bólu.