Jakim sposobem zainicjować przygodę z tuningiem?

Powiększenie mocy oraz aspektów jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a efekty tej przeróbki będą dostrzegalne nie jedynie na wykresie z hamowni, jednak także podczas jazdy samochodem, który da klientowi nowe możliwości.

Do jakiej mocy można podwyższyć parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są nadzwyczaj wielkie, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Chociaż mocy przenigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma okazję ulec zniszczeniu. Aby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności trzeba uczynić aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeśli istnieją jakiekolwiek usterki, należy je wykluczyć, po czym jeszcze raz spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy ekspert powinien dopiero teraz przejść do rzeczy i precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, żeby nie był on nadmiernie przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu bez ustanku jest nadmiernie mała?

Jeżeli klientowi nie starczy podniesienie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka lub filtr stożkowy. W owym czasie możliwości pracy napędu będą wyższe. Zatem specjalista będzie mógł zwiększyć moc silnika jeszcze bardziej. Trzeba jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik chce znacznie podnieść jego moc, ma obowiązek liczyć się też z akcesoryjnymi kosztami wynikającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy też klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Wzrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika oraz poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia pokaźniejsze bezpieczeństwo choćby podczas wyprzedzania, jakie to należy wykonać jak najszybciej. Pobocznym plusem tej modyfikacji jest również szansę rozerwania się na torze oraz sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *