Metoda działania skanerów kodów

Czytniki kodów to sprzęty, z jakimi do czynienia mamy jakiegokolwiek tygodnia, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jakikolwiek zakupiony przez nas towar ma, czy też ma obowiązek posiadać kod kreskowy, który zawiera zrozumiałe dla kasy bądź komputera wiadomości o nim. Niedużo jednakże osób wie na jakiej zasadzie działania opiera się czytnik kodów.

Instrukcja obsługi czytnika kodów kreskowych
Przedsięwzięcie czytników opiera się po największej części na oddziaływaniu czerwonego światła. Przekazywane światło laserowe pada na lustro, które z kolei kreuje wiązkę światła spadającego na kod kreskowy. Spadające światło odbija się od pauz pomiędzy czarnymi paskami kodu kreskowego i powraca z powrotem do wnętrza skanera. Odbija się ono od wklęśniętego lustra (znajdującego się w narzędziu) oraz przenika do fotodetektora. Urządzenie zmienia światło na impulsy elektryczne, które zostają “przetłumaczone” na język klarowny dla kas oraz systemów.

Jakie są typy skanerów kodów?
Rynek posiada dwa koronne czytniki kodów, jakie wykorzystywane są w branżach dystrybucyjnych. Pierwszy z nich to czytnik kodów bezprzewodowy. Jego działanie w gigantycznej mierze opiera się na działaniu częstości fal radiowych lub też bluetooth. Prezentują mnóstwo więcej zalet niż przewodowy skaner kodów, ponieważ charakteryzują się mnóstwo większą mobilnością. Zdecydowanie bardziej do małych sklepów jak butiki czy sklepiki osiedlowe sprawdzi się przewodowy skaner kodów, bo równie prawidłowo jak skaner bezprzewodowy odczytuje kody oraz jest tańszy. Należałoby kupować skanery przetestowanej jakości, czyli na przykład takie jak oferuje marka Hardware for Business. Bogata oferta sklepu umożliwia kupno skanera zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego w wysokiej jakości oraz solidnej cenie.

Jak niegdyś radzono sobie z katalogowaniem produktów?
Na przestrzeni lat świat poszedł silnie do przodu to naturalnie dzięki używaniu oryginalnych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było techniki, która umożliwiłaby identyfikowanie produktów w parę sekund, a proces ten był żmudny oraz sporo cięższy. Pewnie wymagał on wielu notatek, poszukiwania danych i liczenia. Kod kreskowy to względnie innowacyjny wynalazek, jednakże przeszedł już własną ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora produktów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, które miało wiele swoich wad. By odczytać kod produkt należało przyłożyć wybitnie blisko czytnika, jednakże nie zawsze to funkcjonowało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy ma prawo wyświetlić wiadomości o towarze nawet z kilku metrów zaledwie w parę sekund.

Wariant skanera a branża dystrybucyjna
W zależności od branży powinno wykorzystywać się rozmaite skanery kodów. Zdecydowanie przewodowy skaner kodów będzie dedykowany mniejszym firmom lub kasom, jakie nie zmieniają własnego położenia. Przewodowe skanery są nieco tańsze i dobrze sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Czytnik kodów bezprzewodowy to kapitalny towar do większych firm lub ewentualnie hurtowni, jakie zajmują się dystrybucją artykułów oraz muszą dobrze orientować się w ich identyfikacji. Są pożyteczne, poręczne, lekkie i pokazują wiadomości o towarze w kilka sekund.